Ime: George Schennikov (Georgiy Schennikov)

Datum rođenja: 27. travnja 1991. (28 godina)

težina: 75 kg

Istočni horoskop: koza

Karijera: Sportaši 256 mjesto

Djetinjstvo i obitelj George Schennikov

Njegov otac postao je osoba koja ga je prvi put dovela u vojnu školu nogometa. Prvi trener buduće nogometne zvijezde bio je N. Konovalov. George je u to vrijeme bio u petom razredu. Prošla je samo godina dana, a on je postao pobjednik turnira za mlade u Astrakhanu. Gazzayev Shchennikov proglašen je jednim od najtalentiranijih igrača među mladićima.

2007. godine završio je nogometnu školu i odmah je dobio poziv za pristup CSKA-u. Za omladinski sastav održao je dvadeset i tri utakmice.

Početak karijere nogometaša Georgea Shchennikov

Već 2008. godine mladi nogometaš počeo je igrati za CSKA, te je postao osnova ove momčadi. Debitovao je u gostujućem meču protiv Torpeda. Bila je to utakmica jednog šesnaestog Kupa države. Uslijedila je utakmica protiv Baltika, koju je igrač provodio od početka do kraja.

Još jedna utakmica kupa bila je treća utakmica koja je održana u glavnom timu Shchennikov. Bila je to utakmica UEFA Kupa protiv Deportiva. Nogometaš se na terenu pojavio tek krajem drugog poluvremena u osamdeset šestoj minuti, a došao je kao zamjena. Moskovljani su ostvarili pobjedu s klizišta, rezultat je bio tri-nula. U veljači je igrač ponovo proveo cijeli meč na terenu. Bila je to utakmica protiv Aston Vile na istom turniru.

Debi Georgea Schennikova u Premier ligi

Debi mladog igrača u prvenstvu Rusije dogodio se 2009. godine. Završio je u prvom timu. U Premier ligi George je odigrao dvadeset i pet mečeva.

U ožujku 2009. nogometaš je osvojio ruski Superkup, a osvojio je i ruski kup u svibnju iste godine. Rezultat sezone za njega bio je ulazak na listu od trideset tri najboljeg igrača prvenstva. Tako se zvalo otvaranje sezone 2009. godine.

2010. godine talentirani igrač CSKA-a zajedno sa svojim timom uspio je doći do jednog od četvrtih finala Lige prvaka. To se pokazalo izvrsnom porukom Georgeu daljnjem razvoju njegovih uvjeta i sposobnosti.

U proljeće 2011. George je zadobio tešku ozljedu ulnarnog zgloba. Izbacila ga je iz trenažnog procesa gotovo šest mjeseci. Schennikov bi se mogao vratiti treningu, a potom u igru ​​tek na jesen, na samom kraju listopada.

2014. godine George se istaknuo tijekom meča s Terekom - bio je to jedan četvrti ruski kup. Odlučujući pogodak postigao je Schennikov u sto i jedanaestoj minuti. Kao dio crveno-plavih, ovaj je gol bio Georgeu prvi. Unatoč činjenici da igrač ima samo jedan gol, on se smatra jednim od najjačih igrača u obrambenoj liniji kluba CSKA. Činjenica je da broj postignutih golova nije značajan pokazatelj za branitelja, štoviše, ovaj pokazatelj je samo od sekundarne važnosti.

Georgy Schennikov u ruskom timu

Po prvi put talentirani branič na teren je ušao kao dio reprezentacije u kolovozu 2012. godine. Ušao je u ekipu na poziv Fabija Capella. Utakmica je bila protiv reprezentacije Côte d'Ivoire.

Početkom lipnja 2014. glavni trener reprezentacije uključio je Georgea u finalni sastav, koji će se boriti na Svjetskom prvenstvu u Brazilu.

Talentirani mladi nogometaš poželjan je za mnoge poznate klubove na planeti. Dakle, trener Chelseaja je zainteresiran za njega. Za ovog dvadesetpetogodišnjeg igrača, klub "aristokrata" spreman je izdvojiti sedam milijuna funti.

Ples

Učenik CSKA. Prvi trener je N. S. Konovalov. Na kraju Sportske škole PFC CSKA 2007. godine pozvan je da preuzme momčad. U sezoni 2008. odigrao je 23 utakmice za omladinski sastav.

Za osnovnu strukturu CSKA debitirao je 6. kolovoza 2008. u utakmici 1/16 Kupa Rusije protiv Vladimira "Torpeda". 24. listopada iste godine debitovao je u Kupu UEFA, zamjenjujući u 86. minuti utakmice sa španjolskim "Deportivom". 18. veljače 2009. u potpunosti je odigrao utakmicu protiv Aston Vile na istom turniru. 7. ožujka 2009. Shchennikov je zajedno s CSKA-om osvojio svoj prvi trofej - Ruski Superkup.

U lipnju iste godine, Schennikov je pretrpio ponovnu povredu gležnja i kao posljedicu toga vratio se na dužnost krajem listopada.

27. ožujka 2014. u utakmici 1/4 Kupa Rusije protiv Groznog "Terek" je postigao odlučujući pogodak u 111. minuti igre - to mu je bio prvi pogodak u CSKA. U sezoni 2017/18 postigao je debitantske golove za klub u ruskom prvenstvu i UEFA Ligi prvaka.

Osobni život Georgea Schennikova

Tim je pripremio posebno iznenađenje kao čestitku - ovo je video pozdrav. Bio je to scenski šou sa šminkom, odijevanjem, šminkanjem, profesionalnim kostimima i rekvizitima. Momci su nastupili kao pravi glumci, među njima je bio Akinfeev, Slutsky i drugi nogometaši. Izašlo je dvadeset minuta smiješne predstave.

George je vrijeme ozljede proveo nakon ozljede s naknadom. Šest mjeseci "očistio" je sve repove na Akademiji za tjelesni odgoj, unaprijed je prebacio neke prijestupe. Učitelji su primijetili da se nogometaš počeo isticati ne samo u sportu, već i na treninzima. O tome što će raditi na kraju karijere, mladić još nije odlučio. Nakon ozljede, kada je bilo puno slobodnog vremena, počeo se zanimati za ekonomiju, razmišljajući o tome da kasnije dobije drugo obrazovanje. Moguće je da će Ščennikov u budućnosti takvu perspektivu smatrati trenerskim.

Europsko prvenstvo 2016

Ušao je u prijavu ruske reprezentacije za Europsko prvenstvo 2016. 11. lipnja ušao je u startnu postavu reprezentacije za utakmicu protiv Engleske. U 72. minuti utakmice u kontroverznoj epizodi kažnjen je žutim kartonom i slobodnim udarcem, nakon čega su Englezi postigli gol. U posljednjim minutama igre pružio je asistenciju za Vasilya Berezutskyja. Utakmica je završena rezultatom 1: 1.

U reprezentaciji

15. kolovoza 2012. debitovao je u ruskoj reprezentaciji pod vodstvom novog glavnog trenera Fabija Capella protiv reprezentacije Côte d'Ivoire.

18. studenog 2018. pozvan je u nacionalni tim u vezi s ozljedom Fedora Kudryashova

Svjetsko prvenstvo 2014. godine

2. lipnja 2014. uvršten je u konačni sastav ruske reprezentacije za Svjetsko prvenstvo u Brazilu. Na teren nije išao.

Osobni život

Oženio se 22. lipnja 2013. godine. Moja žena se zove Diana. Dana 23. srpnja 2014. rodio se sin Daniel, 17. kolovoza 2017. - kći Ulyan, 1. lipnja 2019. godine rodio se sin Timofey.

1015. lipnja 2016 Slovačka 1:2Finalne utakmice Euro 2016

Ukupno: 10 mečeva / 0 golova, 4 pobjede, 5 remija, 1 poraz.

Biografija

Georgy Schennikov uspješan je ruski nogometaš, branitelj moskovskog CSKA i reprezentacije. Trostruki ruski nogometni prvak koji je tri puta osvajao Kup i Superkup Rusije. Sudionik FIFA Svjetskog kupa 2014. i Europskog prvenstva 2016. godine. Sin četverostrukog svjetskog prvaka Mihaila Shchennikova, koji je 1996. osvojio olimpijsko srebro u trci hoda, povećao je očevu slavu: sa 18 godina osvojio je titulu najboljeg mladog nogometaša u Rusiji.

Djetinjstvo i mladost

Budući branič CSKA-e i ruske reprezentacije rođen je u glavnom gradu u proljeće 1991. godine. Atmosfera koja je vladala u kući nije ostavila Georgeu nikakvu mogućnost osim da postane sportaš. I otac i majka Shchennikov su svoje živote posvetili sportu: tata - trkačkom hodanju, majka - atletika staza i terena.

Georgy Schennikov u djetinjstvu

Otac je doveo mladog Moskovljana u školu nogometa "vojske". Dječak, koji je studirao u petom razredu, pao je u talentirane ruke trenera Nikolaja Konovalova. Godinu dana kasnije, George Shchennikov donio je mentoru glavnu nagradu turnira za mlade u Astrakhanu.

Valery Gazzaev, vidjevši mladog nogometaša u igri, nazvao ga je najtalentiranijim igračem među vršnjacima. Visoka pohvala majstora nadahnula je Shchennikov, prisilivši ga da udvostruči svoje napore.

Nogomet

George Schennikov je 2007. otvorio novo poglavlje sportske biografije: nakon što je završio sportsku školu, dobio je pozivnicu i pridružio se rezervnom timu CSKA. Debi se dogodio 2008. godine na gostujućem meču, gdje su igrači Torpeda postali suparnici momčadi vojske. Momčadi su se sukobile u dvoboju za 1/16 Kupa Rusije.

Georgy Schennikov u klubu CSKA

Tada se odigrala utakmica CSKA protiv kaliningradske Baltike, koju je Georgy Schennikov držao od početka do finalnog zvižduka. Navijači "crveno-plavih" cijenili su svijetlog igrača: armija njegovih navijača znatno je porasla.

Branitelj je proveo još jednu utakmicu kupa i svoj treći meč u glavnom timu. Protivnici su bili španjolski nogometaši kluba Deportivo. Shchennikov se pojavio na terenu krajem drugog poluvremena, u 86. minuti, kao rezultat zamjene igrača. "CSKA" je briljirao pobjedom 3-0.

Nogometaš George Shchennikov

U veljači 2008. George Schennikov ponovo je proveo cijeli meč na terenu, igrajući protiv britanskog Aston Vile na istom turniru za Kup UEFA. Ukupno je branitelj za omladinski sastav proveo 23 utakmice. Debi mladog nogometaša za glavni sastav dogodio se krajem ljeta 2009. Na državnom prvenstvu Schennikov se borio u utakmici 1/16 Kupa Rusije protiv "crno-bijelih" Vladimira Torpeda. U Premier ligi igrač je odigrao 25 ​​utakmica.

Prva prestižna nagrada pripala je Moskovljanki u proljeće 2009. godine: u ožujku Schennikov je osvojio ruski Superkup. A u svibnju iste godine kup države bio je u njegovoj svinjarici. Nakon što je zbrojio godinu, George je pozvan na otvaranje sezone i svoje ime proglasio među 33 najbolje igrače prvenstva.

2010. godine vojska je stigla do četvrtfinala Lige prvaka, što je za Shchennikov bio dobar poticaj za daljnji razvoj. U ljeto 2011. godine, zbog ponovne povrede gležnja u proljeće, branitelj je odustao od trenažnog procesa. George se na teren vratio tek u listopadu.

Schennikov se uspio nadmašiti u ožujku 2014. godine u igri Kupa Rusije. Protivnici CSKA su igrači iz groznog kluba "Terek". Moskvich je odlučujuću loptu ubacio u 111. minuti igre. Cilj je bio Georgeu prvi u „crveno-plavim“.

Svi golovi George Schennikov za CSKA

George Schennikov, čija je visina 1,8 m s porastom od 75 kg, naziva se najjačim igračem u liniji obrane vojske, iako u protivničkom golu nema mnogo postignutih golova. Ali broj golova nije pokazatelj učinkovitosti za branitelja.

Georgy Schennikov pojavio se u omladinskoj ekipi zemlje 2009. godine, igrajući za tim u 5 utakmica. Godine 2013. sudjelovao je na Europskom prvenstvu. Kao dio reprezentacije igrač je debitovao u kolovozu 2012. godine: ruskoj momčadi, koju je trenirao Fabio Capello, usprotivio se tim Cote d'Ivoire.

Početkom ljeta 2014. George Schennikov ušao je u konačni sastav ruskog tima, formiranog za Svjetsko prvenstvo u Brazilu. No branitelj se nije pojavio na terenu.

Godine 2016. obećavajući branič pao je u prijavi ruske momčadi za Europsko prvenstvo. U lipnju se pridružio reprezentaciji na utakmici protiv Engleske. U 72. minuti dobio je žuti karton i slobodan udarac koji je omogućio Britancima da ubace loptu u gol Rusa. U posljednjim minutama igre, George Schennikov pružio je asistenciju braniču Vasilyu Berezutskom, što je omogućilo da susret završi neriješeno.

U veljači 2013. Izvestia je najavila završetak pregovora između uprave CSKA-e i Shchennikov-a u vezi s produljenjem ugovora koji je istekao. Stranke su se brzo složile i potpisale novi sporazum na 5 godina. Povećana je igračeva plaća koja (prema insajderskim informacijama) iznosi milijun dolara godišnje, isključujući bonuse.

Georgy Schennikov sada

U sezoni 2017/2018 branitelj CSKA sudjelovao je u 26. državnom prvenstvu i UEFA Ligi prvaka postigavši ​​debitantske golove. No u svibnju 2018. godine postalo je poznato da je Schennikov napustio momčad prije kraja sezone zbog ozljede.

Georgy Schennikov u 2018. godini

Prema Championship.com, 27-godišnji nogometaš neće moći pomoći vojsci u preostalim mečevima državnog prvenstva, gdje će se CSKA boriti s tuljskim Arsenalom i mahačkalom Anžijem.

Branitelj je ove sezone u Premier ligi (RFPL) proveo 19 utakmica postigavši ​​3 pogotka i upisao jednu asistenciju.

Georgy Schennikov - priča o nogometašu.

Georgeov otac je Mikhail Schennikov, četverostruki svjetski prvak u trkaćem hodanju. Njegov otac se zalagao za sportsko društvo CSKA i često je vodio sina na treninge, usadivši dječaku ljubav prema sportu, ali ne i hodanje. George Schennikov Nogomet je počeo igrati najprije u rodnom Krylatskom, a potom je prešao u moskovsku školu CSKA, gdje je N. S. Konovalov postao prvi trener mladog nogometaša. Nakon što je završio studije 2007., počeo je igrati za dvostruki "Armijski tim", odigravši samo 23 utakmice u sezoni 2008.

6. kolovoza 2008., glavni trener CSKA Moskve Valery Gazzaev pustio je mladog braniča u početnu postavu u utakmici protiv Torpeda Vladimira u sklopu 1/16 Kupa Rusije. Taj je meč bio uspješan za Shchennikov i momčad, pobjeda od 4-1. Od tada se počeo periodično pojavljivati ​​u sastavu, ali glavni nije bio samo pod Gazzaevom, već s novim trenerom - Zicom. On je u prvom okršaju u Kupu UEFA protiv Aston Vile stavio Georgea u početni sastav. Talentirani branič debitovao je u Erocubsu malo ranije, zamijenivši u 86. minuti utakmice protiv Deportiva.

Prvi ozbiljan trofej na profesionalnoj razini, George je osvojio s CSKA-om 7. ožujka 2009. - ruski Superkup. Od tada je glavni branitelj moskovskog tima. Nakon toga, igrač je postao trostruki prvak Ruske Federacije, tri puta je osvajao Kup Rusije i Superkup Ruske Federacije. Igrač je ujedno bio i najbolji mladi nogometaš u 2009. godini.

Postigao je gol za 1/4 Kupa Rusije 2014. godine, "Terek", prvi gol u CSKA. Pokretao je početne golove u sezoni 17/18, u ruskom prvenstvu i UEFA Ligi prvaka.

Georgy Schennikov: biografija